Nowe wydania serii norm PN-EN 50173-x
26 lipca 2018
W lipcu br. zostały opublikowane nowe wydania serii norm PN-EN 50173-x. Zmiany w tych dokumentach są bardzo znaczące i odzwierciedlają te, które zostały nakreślone jesienią zeszłego roku w nowej, 3ciej edycji normy ISO/IEC-11801 ed.3.0.. Poniżej przedstawiamy pełne brzmienie wszystkich norm serii:
  • PN-EN 50173-1:2018-07 - Technika informatyczna - Systemy okablowania strukturalnego - Część 1: Wymagania ogólne
  • PN-EN 50173-2:2018-07 - Technika informatyczna - Systemy okablowania strukturalnego - Część 2: Pomieszczenia biurowe
  • PN-EN 50173-3:2018-07 - Technika informatyczna - Systemy okablowania strukturalnego - Część 3: Zabudowania przemysłowe
  • PN-EN 50173-4:2018-07 - Technika informatyczna - Systemy okablowania strukturalnego - Część 4: Zabudowania mieszkalne
  • PN-EN 50173-5:2018-07 - Technika informatyczna - Systemy okablowania strukturalnego - Część 5: Centra danych
  • PN-EN 50173-6:2018-07 - Technika informatyczna - Systemy okablowania strukturalnego - Część 6: Rozproszone usługi budynkowe
 
Najważniejsze zmiany zaistniałe w nowych wydaniach to:
1.       Aż sześć nowych aplikacji pozycjonowanych w ramach wydajności okablowania strukturalnego tj.: PoE type 3 & 4, 2,5GBase-T, 5GBase-T, 25GBase-T oraz 40GBase-T)
2.       Dwie nowe wydajności kanału transmisyjnego tj. Klasa I oraz klasa II zdefiniowane w paśmie do 2GHz
3.       Minimalną wydajność dla podsystemu okablowania poziomego określono jako klasa E/kat.6 zastępując w ten sposób klasę D/kat.5
4.       Dwie nowe kategorie dotyczące włókien światłowodowych tj. OM5 oraz OS1a
5.       Usunięcie wydajności kanałów optycznych klas OF 
 
 
Wiodące zmiany obszernie omówiliśmy wcześniej w specjalnej publikacji (white paper) wiosną tego roku. 
Serdecznie zapraszamy do lektury wszystkich, którzy nie zdążyli się z nią zapoznać.
 
Artykuł do pobrania tutaj: Zasoby -> Artykuły techniczne
 
×

Pliki cookies w naszym serwisie.

Informacji zarejestrowanych w plikach "cookies" używamy m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia dotyczące "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli pozostawisz te ustawienia bez zmian pliki cookies zostaną zapisane w pamięci urządzenia. Zmiana ustawień plików "cookies" może ograniczyć funkcjonalność serwisu. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.